Skip to content
TOMRA WHITE
PL-banner-top

ROP w wersji „win-win-win”
Jak zbudować system Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta w Polsce z korzyścią dla samorządowców, producentów i konsumentów?

15 września 2021, 11:00 AM, UTC +1
TOMRA i Eunomia Research and Consulting zapraszają na debatę online, poświęconą Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta (ROP). To ważny moment dla wszystkich zainteresowanych: samorządów, producentów i konsumentów, bo ROP to system konieczny, by spełnić unijne cele recyklingu.

Oglądaj w języku polskim

Watch in English

RAPORT „ROZSZERZONA ODPOWIEDZIALNOŚĆ PRODUCENTA DLA POLSKI”

 

Andy-Grant-300x360-v2

Andy Grant

Technical Director w Eunomia Research & Consulting

Zaprezentuje raport, przedstawiający szczegółową analizę rozwiązań wykorzystywanych w innych krajach Europy i możliwości ich przełożenia na polski grunt.

Download Report

Debata

O wnioskach płynących z przedstawionego raportu, porozmawiają zaproszeni goście:

Krzysztof Baczyński_EKO PAK

Krzysztof Baczyński

Prezes Zarządu, Związek Pracodawców EKO-PAK

Współtwórca Związku Pracodawców Przemysłu Opakowań i Produktów w Opakowaniach EKO-PAK. Reprezentuje Związek Pracodawców EKO-PAK w Krajowej Izbie Gospodarczej. Przewodniczący Rady Nadzorczej Rekopol Organizacji Odzysku SA oraz Rady Nadzorczej Polskiej Federacji Producentów Żywności Związek Pracodawców. Kierownik ds. Regulacji Polska i Kraje Bałtyckie w Coca-Cola HBC Polska.

 

 

Szymon Dziak-Czekan-2

Szymon Dziak-Czekan

Prezes Zarządu, Stowarzyszenie „Polski Recykling”

Ekspert branży gospodarki odpadami i recyklingu o zasięgu międzynarodowym. W latach 2002-2006, jako stypendysta przebywał w USA na uniwersytecie stanowym Kent, który ukończył z wyróżnieniem Cum Laude. Założyciel i prezes zarządu Stowarzyszenia "Polski Recykling". Właściciel SPDC International Sp. z o.o. i współwłaściciel SPMP Global Solutions Sp. z o.o.

 

Piotr Szewczyk_2

Piotr Szewczyk

Przewodniczący Rady RIPOK, zastępca dyrektora ZUOK „Orli Staw”

Specjalista w zakresie technologii, inwestycji i gospodarki odpadami. Kierował realizacją oraz eksploatacją nowoczesnych zakładów przetwarzania odpadów, w tym projektem i realizacją kompleksowej inwestycji będącej Regionalną Instalacją Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK) pn. Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych „Orli Staw”.

 

 

Konrad Nowakowski

Konrad Nowakowski

Prezes, Polska Izba Odzysku i Recyklingu Opakowań

Doradca z zakresu aspektów środowiskowych opakowań oraz gospodarki odpadami. Specjalizuje się w ekoprojektowaniu, recyklingowalności, pracach B+R oraz legislacji z zakresu opakowań i gospodarki odpadami. Autor zgłoszeń patentowych oraz strategii biznesowych dotyczących opakowań. Prezes Polskiej Izby Odzysku i Recyklingu Opakowań (PIOIRO), wieloletni pracownik COBRO Instytutu Badawczego Opakowań.

Andy-Grant-300x360-v2

Andy Grant

Technical Director, Eunomia Research & Consulting

Wykwalifikowany analityk produktywności, posiada wieloletnie doświadczenie i wiedzę w zakresie projektowania systemów zbiórki odpadów, wydajności przekierowania miejskich systemów zbiórki odpadów, określania rodzajów zbiórki odpadów i analizy zasobów niezbędnych do ich realizacji.

 

 

Mariusz Rajca_TOMRA

Mariusz Rajca

Prezes Zarządu
TOMRA SORTING

Od ponad 20 lat związany z branżą gospodarowania odpadami i recyklingu. Odpowiadał za rozwój działalności wiodącego dostawcy instalacji technologicznych do przetwarzania odpadów w Europie na rynku polskim. Od 2008 kieruje Spółką TOMRA Sorting Sp. z o.o. należącą do norweskiej Grupy TOMRA, odpowiadającej za działalność Grupy w Polsce, Czechach, Słowacji, Litwie, Łotwie oraz Estonii.

Anna Sapota_TOMRA

Anna Sapota

Wiceprezes ds. Relacji Rządowych w Europie Północno-Wschodniej

Doktor nauk prawnych. W ramach Grupy TOMRA zajmuje się kształtowaniem stanowiska Grupy wobec zmian legislacji w zakresie szeroko rozumianej ochrony środowiska i gospodarowania odpadami oraz utrzymywaniem relacji z organami administracji publicznej i interesariuszami rynku.

 

 

ZPM Michał. Sztybel

Michał Sztybel,

Zastępca prezydenta Bydgoszczy

Członek zespołu koordynacyjnego ds. gospodarki odpadami Unii Metropolii Polskich (UMP). Reprezentował UMP w trakcie procesu legislacyjnego tzw. ustawy czystościowej w 2019 i 2021r. W latach 2006-2015 Radny Miasta Bydgoszczy, m.in. Przewodniczący Komisji ds. Budżetu i Polityki Finansowej.

 

 

Zapraszamy do udziaɫu w debacie

Masz pytania? Prosimy o kontakt na adres rejestracja@tomra.com